Βίντεο
30+
ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΗΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑΣ
2000+
ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΑ ΕΡΓΑ
100.000
ΛΑΤΟΜΕΙΟ
τ.μ.
1000+
ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΜΕΝΗ ΠΛΑΚΑ ΑΝΑ ΗΜΕΡΑ
τ.μ.
Λατομεία
Τα λατομεία μας βρίσκονται στην περιοχή Αγίου Δημητρίου & Στύρων στην ευρύτερη περιοχή της Καρύστου. Η περιοχή του Αγ. Δημητρίου Καρύστου είναι γνωστή για την ποιότητα των σχιστολιθικών πετρωμάτων της όπως και η περιοχή των Στύρων για την ποιότητα των μαρμάρων της από τα χρόνια της αρχαιότητας.
Δείτε περισσότερα
![IMG_0769](https://mlcfhosfn0mf.i.optimole.com/w:1860/h:1240/q:mauto/f:avif/https://petromata.gr/wp-content/uploads/2020/03/IMG_0769.jpg)
Εργοστάσιο
Στο εργοστάσιο γίνεται παραγωγή και επεξεργασία των προϊόντων μας. Καθημερινά επεξεργαζόμαστε περισσότερα από 1000m2 ακανόνιστων πλακών.
Δείτε περισσότερα
![Εργοστάσιο (2)](https://mlcfhosfn0mf.i.optimole.com/w:1280/h:853/q:mauto/f:avif/https://petromata.gr/wp-content/uploads/2022/11/Εργοστάσιο-2.jpg)
ΑΠΟΘ. ΧΩΡΟΙ & ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ
Η συσκευασία γίνεται με τέτοιο τρόπο ώστε να προφυλάσσονται τα πετρώματα κατά τη μεταφορά. Όλες οι Πλάκες Καρύστου τοποθετούνται σε ευρωπαλέτες διαστάσεων 80x120cm οι οποίες χωράνε 30m2 πλάκες.
Δείτε περισσότερα
![IMG_0126](https://mlcfhosfn0mf.i.optimole.com/w:1024/h:682/q:mauto/f:avif/https://petromata.gr/wp-content/uploads/2022/11/IMG_0126-1.jpg)